Kiralama Şartları ve Sözleşmesi

REZERVASYON VE KİRALAMA ŞARTLARI

 1. REZERVASYON &ÖDEME: Rezervasyon yaptığınız ev ile ilgli toplam kira bedelinin %50sini, sözleşme yapıldığı gün banka hesabımıza yatırabilir yada belirttiğiniz kredi kartından çekim yapılabilir. Rezervasyon kapora bedeli tarafımızca teslim alındığında kiraladığınız ev,  isminize belirtilen tarih aralığında reserve edilip, müşteriye konfirme edilir . Kalan %50 bakiyeniz ise anahtar tesliminde seçeceğiniz ödeme şekliyle yapılabilir. Ödemenin tamamı yapılmadan ev teslim edilemez. Kiralama bedeli yabancı para birimi ise ve müşteri ödemeyi TL bazında yapmak isterse, http://www.tcmb.gov.tr/ adresindeki satış kuru baz alınır.
 2. CHECK-IN, CHECK-OUT:Evlere giriş (Check-in) saat 16:00’dan sonra, çıkış (Check-out) ise saat 10:00’da olmalıdır. Bu arada kalan zaman dilimi  evlerin temizliği ve bir sonraki müşterinin girişi için ayrılmıştır. Sadece uygun durumlarda geç çıkış veya erken girişe izin verilir.Bunun haricinde kiracı belirtilen saatte çıkış yapmak zorundadır.

 

3. HASAR DEPOZİTOSU & EV KONTROLÜ: Kiraya verilen tüm evler için bir hasar bedeli tespit edilmistir. Kiracı hasar bedelini kira ödemesi ile beraber  SPM Tur. Emlak Paz. Ltd. Şti. ‘e öder.

 

Ev kontrolleri müşteri eve giriş yapmadan evveltarafımızca yapılıp hazırlanmaktadır. Müşteri çıkışından sonrakigün tarafımızca yapılacak ev kontrölünde, herhangi birhasar veya eksik bulunmazsa, SPM Tur.Emlak Paz. Ltd. Şti depozito bedelini  3  iş  günü içerisinde banka havalesi ile müşterinin hesabına geri iade eder.

 

4. TEMİZLİK: Her ev için belirtilen bir giriş ve çıkış temizlik ücreti bulunmaktadır. Bu ücret sözleşmenin ilk sayfasında tarafınıza sunulmuştur.

 

5. KİRALAMA TARİHİ VEYA EVİN DEĞİŞTİRİLMESİ:Herhangi bir sebepten dolayı evin veya rezervasyon tarihinin değiştirilmesi için firmadan onay alınması gerekir. Belirtilen tarih için ev uygunsa değişiklik yapılır, ancak uygunluk yoksa değişikliğe gidilemez.

 

6. REZERVASYON İPTALİ:

Rezervasyon İptalleri yazılı olarak e-mail ve/veya faksla belirtilmek durumundadır.

Reservasyon iptal ödemesi, İptal talebinin elimize ulaştığı gün ile rezervasyonun başlayacağı tarih arasında, toplam tatil ücreti üzerinden hesaplanmaktadır. Buna göre;

70-43 gün öncesi iptallerde toplam kira tutarının  %30 iadesi yapılmaz.

42-29 gün öncesi iptallerde toplam kira tutarının  %50 iadesi yapılmaz.

28-22 gün öncesi iptallerde toplam kira tutarının  %70 iadesi yapılmaz.

21-15 gün öncesi iptallerde toplam kira tutarının  %90 iadesi yapılmaz.

14-0 gün öncesi iptallerde yapılan toplam kira tutarının %100 iadesi yapılmaz

 

7. ÖZEL TALEPLER:Özel istek ve taleplerinizi karşılamak için elimizden geleni yapacağımızı, ancak bunun için bir garanti veremeyeceğimizi üzülerek belirtiriz. 

 

8. MÜŞTERİ SORUMLULUKLARI:

 • Evin içerisinde sigara içilmesi yasaktır.
 • Tüm evlerimizde maalesef evcil hayvan kabul edememekteyiz.
 • Her ev için maksimum kişi sayısı web sitemizde belirtilmiştir. Sözleşmede belirtilen kişiler haricinde evde başka kimse kalmamalı, Müşteri kiraladığı ev için reservasyon formunda ve/veya web sitemizde belirtilen kişi sayısını aşmamalıdır.Kişi sayısında artış olacaksa bu SPM kiralama departmanına önceden bildirilip,onay alınarak hareket edilmelidir.
 • Müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu kabul ve taahhüt  eder. Müşterinin vermiş olduğu eksik yada yanlış bilgilerden kaynaklanan sorunlardan firmamız sorumlu değildir.
 • Müşteriler kiraladıkları  tatil konutunun tüm eşyalarını ve mobilyalarını kullanmaya yetkilidir.   Fakat tüm ekipmanları temiz ve hasar vermeden kullanmaya özen göstermelidir. Herhangi bir hasar ziyanda firmamızı haberdar etmelidir. 

Oluşan herhangi bir hasarın bedeli neyse depozitodan düşülecektir.  Hasar bedeli  depozito bedelinden yüksek ise müşteri fazlasını ödemeyi kabul eder.

 • Müşteriler kiraladığı evin çevresindeki komşulara karşı anlayışlı olmalı  ve çevreyi rahatsız edecek her türlü davranış ve gürültüden sakınmalıdır. Ayrıca kanunen yasak olan herhangi bir yasadışı (silah,uyuşturucu,kaçakçılık vs..) faaliyet içinde bulunmamalıdır. Böyle bir durum karşısında SPM Tur. Emlak Paz. Ltd. Şti.’ nin  evi tahliye ettirme hakkı saklıdır.
 • Yukarıda belirtilen maddelerin ışığında SPM Tur. Emlak Paz. Ltd. Şti. geri para iadesi olmadan kontratı iptal eder.

       

9. FİRMANIN SORUMLULUKLARI:

 • SPM Tur. Emlak Paz. Ltd. Şti. giriş tarihinde evlerin temiz ve noksansız teslim edilmesinden sorumludur.
 • Konutta olabilecek aksaklıkları(elektrik arızası,su arızası vs.) en kısa zamanda onarımını veya bakımını yaptırır. Fakat yaz aylarının çok yoğun olması sebebi ile gecikmeler yaşanabileceğini  de hatırlatmak isteriz.
 • Müşterilerin özel kıymetli eşyalarından firmamız hiç bir şekilde sorumlu degildir. Tatil beldelerinde hırsızlık olaylarının olabileceğini dikkate alarak misafirlerimizin dikkatli olmalarını öneriyoruz.
 • Seyahat sigortası yaptırmanızı öneririz. Eve ait eşyaların çalınması, zarar görmesi veya benzer koşullarda, olay yerinde inceleme yapan polis veya jandarmanın raporuna göre hareket edilecektir.
 • Tamamen kontrolümüz dışında gerçekleşen savaş, savaş tehdidi, toplumsal kargaşa, terörist eylemler, doğal afetler, sağlık riskleri ve şiddetli hava koşulları gibi durumlardan kaynaklanan değişikliklerden sorumluluk kabul etmeyeceğimiz gibi para iadesi de yapmayacağımızı belirtmek isteriz.

 

 • 2020 senesinde küresel olarak başlayan Covid 19 Salgın Hastalığı sebebiyle konaklama öncesinden bildirme şartı ile rezervasyon tarih değişikliği şirketimiz tarafından yapılmaktadır. Misafirlerin konaklamasına engel olabilecek Sokağa çıkma yasağı, Seyahat yasağı veya Sağlık Bakanlığından alınmış Covid 19 pozitif testi pozitif çıkması durumunda seyahatler de tarih değişikliği öncelik olarak alınarak ülkelerin aldıkları yasal yasaklar ve covid 19 test belgeleri doğruluğu tarafımızca incelenerek ön kapora iadesi tarafımızca yapılacaktır.

 

10. KANUN BİLDİRİMİ

 • 22 Kasım 2016 günü 29896 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 31.10.2016 tarihli ve 678 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında, Kanun Hükmünde Kararname

İle 1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanunda yapılan değişiklik ile,

 • Günübirlik kiralanan evlerde kalan kişilerin kimlik bildirimleri polis ve jandarmaya bildirilme zorunluluğu vardır.Bu yüzden kiralanan evde yapılan sözleşme gereği sadece sözleşmede ismi yazan şahışlar kalabilir. Bunun haricinde kalan kişiler ceza işlemiş olacak
 • ve firmamız bu sözleşmede yazan kişiler haricinde kalan hiçbir kişinin sorumluluğunu üstlenmemektedir.Tüm cezai şartlar kalan kişilere aittir.